Тешка сообраќајка на патот Струмица-Ново Село, во судар на две возила повредени неколку патници (фото)

1723

Струмичката противпожарна единица објави дека попладнево околу 14 часот имале интервенција при сообраќајка во која четири лица се повредени кои биле префлени со болнички возила во струмичкиот медицински центар. Според нивната објава сообраќајката се случила на патот Струмица – Ново Село  во близина на раскрсницата кон населеното место  Сачево.

ТППЕ Струмица како што стои во објавата на ФБ интервенирала со едно возило и 6 пожарникари кои ги извадиле патниците од возилата

Од СВР Струмица потврдија дека има сообраќајка на патниот правец кон Ново Село заради што сообраќајот се пренасочува по локални патишта. Како што кажа Хризантема Рендевска увидот од надлежните сеуште трае. Според нивните информации повредени биле 5 лица во сударот на двете патнички возила

фото Пожарникари Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.