Суперкупот на Македонија во ракомет меѓу Е. Пелистер и Вардар ќе се игра во сала Парк во Струмица

398

Ракометната федерација на Македонија објави дека натпреварот од Супер Купот на Македонија меѓу Е.Пелистер како шампион и Вардар како победник во Купот, ќе се игра во Струмица и тоа на 6 септември (среда).

Овој меч ќе се игра во салата “Парк“ со почеток од 18 часот.

Како што известуваат од РФМ, овој натпревар ќе биде пренесуван од страна на МРТВ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.