Струмички вљубеници во музиката на Пинк Флојд си организираа ,,концерт” на Цареви Кули (видео)

3718

Триесетина струмичани вљубеници на музиката на Пинк Флојд си организираа ,,концерт” на Цареви Кули над Струмица каде што преку видео бим уживаа во хитовите на овој бенд проследено со специјални музички и светлосни ефекти. Настанот го осмислувале подолг период со цел да си дозволат несекојдневно музичко доживување и да ја искористат убавината на локалитетот Цареви кули

Од таа причина момците со агрегати обезбедиле струја и го приклучиле озвучувањето со видеобимот но и светлосните ефекти кои беа изненадување за струмичани кои ги следеа светлосните зраци над Цареви Кули. Настанот го организираа момците од новото продукциско студио ,,Шоутајм” и специјализраната агенција за озвучување и осветлување ,, Риверсаунд” а љубопитноста предизвика да се качат и поголем број на струмичани со мотори кои се придружиле на ноќната музичка забава

Со овој настан влубениците на музиката на Пинк Флојд од Струмица  се обидуваат да упатат порака дека може да се искористат културните и историските локации за организирање на музички забави со соодветна грижа на културното наследство. Еве дел од атмосферата синоќа на Цареви Кули

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.