Струмичка Беласица славеше над Караорман и се приближи на водечката тројка во Втората лига

491

Струмичките сино бели ја забележаа и шестата победа во Втората лига откако денеска на свој терен славеа против Караорман со 2:1. Милушев и Бејков беа стрелци на головите за Беласица која со ова победа се проби на четвртата позиција на второлигашката табеал веднаш зад водечката тројка Бесими, Детонит и Пелистер.

Беласица изминативе пет кола нема пораз. Забележа три победи и две реми и веќе се вбројува во екипите кои може да се вмешат во трката за водечките две позиции кои носат директен билет во Првата или третата позиција која преку бараж може да се надева на елита

Струмичани имаат шест победи четири порази и два реми натпревари. Во овие 12 кола имаат постигнато 19 а примено 14 гола.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.