Струмичанката Сања Димова се пласираше во следниот круг од шоуто ,,Ѕвездите на Гранд’’

1105

Сања Димова од Струмица успеа преку бараж да се пласира во третиот круг од балканското шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’. Таа се престави со македонската ,,Зајди зајди’’ и ,,Због тебе’’од Нада Топчагиќ и успеа да обезбеди бараж преку кој остана во ова големо музичко натпреварување каде се натпреваруваат  повеќе кандидати од Македонија

Инаку по настапот на Димова жирито најде забелешка на интерпретацијата на македоснката песна ,,Зајди зајди’’ но дека успеала да го поправи впечатокот со втората песна. За останување во шоуто преку бараж најгласна беше менторката на Сања, Цеца Ражантовиќ која го пофали својот кандидат и побара од членовите на жирито да бидат пореални во оценувањето.

Инаку поддршка на Сања во бекстејџот беше нејзиниот татко Борис Димов.

фото  https://grand.online/

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.