Струмица жени останува на врвот – убедлива победа против Младост УГД во Штип

886

Одбојкарките на Струмица жени го комплетираа петото коло од Првата женска одбојкарска лига и ја прокнижаа и петата победа на своето конто откако вечерва славеа со 3:0 во сетови против Младост УГД во Штип. Победаta на струмичанки не беше доведена во ниту еден момент судејки по движењето на резултатот.

Избраничките на Гоце Кончалиев беа доминантни во сите три сета. Вложија толку колку што беше потребно да се има контрола и врз играта и врз резултатот. Со ова победа Струмица жени остануваат втори на табелата со бод помалкуод градскиот ривал Наковски волеј

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.