Стакато Бенд со Кристина и Шавлев подготвуваат музички проект со ковери од повеќе песни

3312

Стакато Бенд заедно со Кристина Стојкова и Тунџај Туна Шавлев деновиве снимија ковери на неколку песни како летно изненадување за својата публика. Станува збор за српски и македонски песни кои се снимените во студиото на Сашо Младеновски во Скопје а видео записите во ресторан Сонце во Борисово. Проекот ќе биде објавен на Youtube каналот а како што не информираше Ване Наумов следната недела ќе биде и официјалната промоција на овие преработки

,, Песните се хитовски и верувам дека нашата публика ќе биде задволна. Се потрудивме со Кристина и Шавлев да ги направиме во наш стил и ќе преставуваат вистинско летно освежување за нашите фанови.Проектот е во завшрна фаза и очекувам ова недела да бидат објавени песните. Во иднина планираме уште некој проект сличен на овој во кој ќе учествуваат и други наши колеги,, ни изјави Наумов

Видео записите ги снимаше Тони Фото Сара. Станува збор за песни од Ана Бекута, Саша Матиќ и Александра Пријовиќ и Тамара Милутиновиќ но и македонски изворни песни во помодерен стил. Песните ги пеат Сашо и Кристина а Шавлев со дувачките инструменти дава посебен стил на песните

Стакато Бенд ова лето имат постојано настапи како на домашни веселби така и по ресторани а на нивна адреса стасаа и понуди за настапи во соседна Бугарија а до крајот на годинава можно е да имат и настапи во странство

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.