Собрани средствата за лекување на малата Анастасија во Турција, соопштија нејзините родители од валандовско Пирава

1617

Средствата за лекување  на малата Анастасија Ризова од валандовско Пирава во Турција се собрани, соопштија нејзините родители на социјалната мрежа Фејзбук. Повеќе од три недели траеше акцијата за собирање на потребните 100 илјади евра за операција и лекување во Турција, бидејки двегодишното девојче боледува од тешка форма на тумо, На барање на нејзините родители се мобилизираа валандовчани и повеќе институции за да се помогне на малата Анастасија

,, Драги хумани луѓе. Сакаме да Ве информираме дека потребните финансиски средства за нашата Анастасија, благодарение на сите Вас се обезбедени. Со огромна почит Ви се заблагодаруваме на хуманоста, што ни дозволивте да се бориме за животот на нашето мило дете, да може како и сите останати дечиња да се радува заедно со мама и тато,, стои во ојбавата на Катица и Ристе Ризови од валандовско Пирава

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.