Славица од Струмица ja доби довербата од продукцијата и се пласира понатаму во ,,Ѕвездите на Гранд“ (видео)

2513

21 годишната Славица Ангелова од Струмица се пласираше во следниот круг на музичкото телевизиско шоу „Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот  успеа да го освои продукциското жири предводено од Саша Поповиќ.  Ангелова која работи со Ѓорѓе Давид  се престави со песните „Круна“ од Невена Божовиќ и „Тек је 12 сати“ од ЕТ, при што доби четири гласа од жирито. Како што кажаа Цеца и Вики младата струмичанка била оштетена и требало да добие повеќе гласови со оглед на добрата интерпретација и моќниот вокал за други пак таа се изморила во првата песна.

,, Мене навистина ме интересира зошто таа не беше за шест гласа, па по сите параметри Славица беше феноменална“, кажа Миљковиќ

,,Избра две претешки песни иако ова е за Џоле. Сета сила ја потроши во првата песна и немој да се караш додека пееш, тоа е љубовна песна“, беше критична Марија Шерифовиќ

Сепак во баражот студентката по медицина од Струмица-Славица Ангелова обезбеди пласман во 4-тиот круг. Нејзиниот настап може да се виде во 31 минута од видеото

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.