Сите скокнаа по голот на Олаосебикан со кој Брера славеше над Работнички во Турново

2304

Речиси сите скокнаа по голот на Олаосебикан со кој Брера Струмица славеше над Работнички од Скопје во пресметката од 25 коло од Првата лига која беше и дерби од средината на табелата.  Лошо прво и борбено второ полувреме за избраниците на Бојан Круљ кои сепак покажаа срце и карактер и се вратија од негатива за победа над романтичарите. Работнички од пенал го отвори резултатот кога Мазари биеше прецизно. 15 минути подоцна Урош Стамениќ израмни на 1:1 а во 74 минути прецизен беше и Ибрахим Олаосебикан .

,,Ова беше навистина тежок натпревар.  Примивме гол од пенал и бевме под притисок, но она што го зборувам се покажа. Ова екипа има сериозен карактер сериозен потенцијал и со заедништво дојдоа до победата. Ова е нивна победа и им честитам на сите и оние што го почнаа и оние што влегоа како замени . Сега се насочуваме кон следниот натпревар,, кажа Круљ

Со ова победа струмичани се зацврстија на седмата позиција. Следното коло му гостуваат на Тиквеш во Кавадарци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.