Се трага по исчезнат маж од Дабиле кој влегол во водите на брана кај струмичко Дрвош

666

СВР Струмица информира дека вчера во 13:30 часот во СВР Струмица, од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13:00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол. За настанот бил запознаен Центарот за управување со кризи и се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.