,,Сеуште сум слободен, за жал’’ вели голманот на Арсенал Дени Илиев кој наполни 24 години

1548

Голманот на младинскиот состав на топчиите, струмичанецот  Дејан Илиев го прослави 24 тиот роденден во кругот на колегите од Арсенал но и пријатели во Лондон. Како што ни изјави роденденската прослава била скромна пред се поради клубските обврски кои не дозволиле забава до доцните вечерни часови. Илиев вели дека не сака големи подароци. Важни му биле насмевките на сите што ги сака

,,Подароци не сакам многу. Најважно ми е здравјето среќата и насмевките на мојата фамилија, пријателите и луѓето што се околу мене. Мојата роденденска желба  е јасна да сум здрав и жив и да успеам во фудбалот, бидејки тоа фудбалот го сакам уште од мали нозе и напорно работам,, вели голманот Илиев за Дрнка.МК кој сеуште чека да стане чувар на мрежата на првиот тим на Арсенал

,, Сеуште сум слободен, за жал’’, низ смеа ни одговори Илиев на прашањето дали на роденденската прослава била неговата девојка

Тој во 2012 тата година од струмичка Беласица премина во лондонски Арсенал. Тој е младински репрезентативец а во неколку наврати беше повикан и за македонската сениорска фудбалска репрезентација.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.