Севе со ,,Гас, гас’’ ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер на Струмица опен фест (фото)

2575

Облечена во црно чипкино боди и долги црни чизми, Северина ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер од Струмица опен фестивалот. Околу два часа траеше нејзиниот настап каде ги отпеа дел од нејзините песни а кулминација се достигна на нејзиниот хит ,,Гас гас’’ како и на ,,Италијана’’ кога присутната публика играше и пееше во ритамот на музиката. Не помалку беше разиграно и на останатите  песни на Северина која дојде во присуство на сопругот Игор Којиќ кој ја набљудуваше од бекстејџот и постојано ја фотографираше.

Пред Северина свои настапи имаа Дарио , Бени и „Нон Стоп“ а вечерта ја затвори   „Tightbeats“ & Tommy Tassev. Вечерва на големата сцена на Струмичкиот плоштад ќе настапат: „2 Бона” од 21:00 часот,Мирза Селимовиќ од 22:30 часот, а точно на полноќ на сцената ќе се појават Бијело Дугмесо Горан Бреговиќ, Младен Војичиќ Тифа и Ален Исламовиќ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.