Само обединети до победа и резултати за Ново Село, кажа Андонов кој доби подршка и од ОО СДСМ од Ново Село

1801

Членовите на СДСМ од Ново Село ја потврдија одлуката Никола Андонов да биде кандидат за Градоначалник од нивната партија за престојните градоначалнички избори во ова општина.  На општинската конференција во Ново Село на која присуствуваше и потпретседателот на СДСМ Благој Бочварски сите членови на ова партија едногласно застанаа зад името на Никола Андонов кој беше прв човек на општината во периодот од 2005 до 2009 година.

,,Резултатите, според мене, со моето искуство, со моето знаење, ќе дојдат единствено ако сите ние бидеме обединети. Има двајца кандидати за градоначалник, јас и Николчо Стоилков. Се надевам дека сите Вие ќе застанете зад мене, за една цел, да ја постигнеме сите заедно а тоа е победа по што  успехот ќе биде и на општина Ново Село и на Никола Андонов и на сите Вас”, кажа Никола Андонов кандидатот за градоначалник од СДСМ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.