,,Риверсофт’’ во салоните во Струмица организира предполноќен шопинг со попуст и до 70 % на асортиманот

1659

Струмичката компанија ,,Риверсофт’’ во четврток на 8 август, организира предполноќен шопинг на целиот асортиман што го нуди во своите  салони на улицата ,,Ленинова’’ на влезот во Струмица од кај Радовиш.  Станува збор за новина на струмичкиот пазар која ја воведува ова фирма во функција на сите потрошувачи со цел да се избегнат  дневните горештини.  Како што информираа од ,,Риверсофт’’, салоните ќе биде отворени до 24 часот а од 20 часот ќе следуваат огромни попусти кои ќе достигнат и до 70 одсто на општо задоволсто на сите купувачи.

,, Станува збор за ,,late night’’ шопинг  со огромни попусти на целиот асортиман. Попусти се предвидени за целата бела техника, клима уредите, комјутерите, лаптопи, телевизори, телефони, домашни и кујнски апарати до 70%.  Сакаме на нашите сегашни и потенцијални потрошувачи да им понудиме удобен шопинг и да ги избегнат жештините’’ информираат од ,,Риверсофт’’ Струмица кој веќе организираше ваков шопинг во Штип каде за неколку часа пазаруваа повеќе стотици купувачи

,,Риверсофт’’ е компанија која нуди разновидни  акции за своите клиенти. Располага со огромни салони во Струмица и Штип во кои има богат асортиман на бела техника,  апарати, комјутери, мобилни од повеќе реномирани производители  кои гарантираат за квалитетот. Паралелно нудаат и велоиспеди, ситни апарати, компјутерска галантерија и се што Ви е потребно за Вашиот дом и бизнис. Со одличната услужливост на пресоналот, одличниот квалитет на асортиманот и ниските промотивни цени ,,Риверсофт’’ стана омилен бренд за илјадници потрошувачи од земјава.

На линкот можете да го видете дел од асортиманот и попустите што се нудат во Риверсофт !!!

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.