Радојчиќ и Серафимовски за победа на Беласица против Саса од Македонска Каменица (видео од головите)

1245

Струмичка Беласица ja оствари и 9 тата победа во првенството откако денес на свој терен славеше против против Саса од Македонска Каменица.  Стрелци на головите беа Даниел Радојчиќ и Јордан Серафимовски во второто полувреме.

Струмичани со ова победа се на шестата позиција и во обид да го нападне и петото место каде се наоѓа Детонит Плачковица

Еве ги головите на Радојчиќ и Серафимовски

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.