Радовишани го искачија и Пелистер во Битола, ја збележаа петата победа и држат чекор за Плеј офф (видео од мечот)

1822

Ракометарите на Радовиш забележаа значајна победа во борбата за висок пласман ова сезона. На гостувањето во Битола го добија Пелистер со 24:22 во натпревар каде домаќините постојано беа рамноправни и имаа предност пред последните десет минути, но радовишани смогнаа сили и освоија нови три бода на своето конто со кои широко ги отвара вратите за пласман во Плеј офф завршницата

Во екипата на Радовиш блескаше повторно Ивица Илиев кој на битолчани им даде девет гола, Долдуров постигна четири а по три реализираа Златко Везенковски и Филип Николов. Следното коло Радовиш пред своја публика го пречекува тимот на Металург и тоа во среда.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.