Радовишанец загина во сообраќајка на патот Струмица – Радовиш кај Василево

1761

Жител од радовишкото село Ораовица утрово загина во сообраќајка што се случи на магистралниот патен правец Струмица- Радовиш  кај василевската раскрсница. Како што информираа од МВР сообраќајката се случила околу еден часот по полноќ кога дошло до судар меѓу патничко моторно возило Опел Зафира управувано до Ј.Ц. (33) од селото Ораовица радовишко и патничко фозило Голф со штипски регистраски ознаки управувано од 40 годишниот Р.Р. од Радовиш.

По ударот возилото Опел Зафилра излетало надвор од коловозот а 33 годишниот жител од Ораовица починал на местото на настанот. Увид извршиле Јавниот обвинител и екипа на СВР Струмица кои треба да ги утврдат причините за сообраќајката во која едно лице го загуби животот

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.