При претрес во куќа во Гевгелија пронајден хероин, приведени пет лица

3644

Денеска полицијата извршила претрес во дом и помошни простории на 39 гевгеличанец при што, како што информира МВР биле пронајден хероин и други предмети со остатоци од хероин. При претресот во домот на гевгеличанецот и помошните простории биле затекнати уште други четири лица кои заедно со гевгеличанецот биле лишени од слобода, стои во известувањето од МВР

,,Полициски службеници од ОВР Гевгелија и СВР Струмица, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес на дом и помошни простории кај В.Д. (39) во Гевгелија. При претресот биле затекнати В.Д., Н.Ј. (43), В.П. (40), М.С. (41) и Б.Џ. (36), а бил пронајден хероин и други предмети со остатоци од хероин. Поради основи за сомневање за сторено кривично дело по чл. 215 и 216 од КЗ, лицата се лишени од слобода и спроведени во ОВР Гевгелија,а по документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок,,

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.