Пријави за физички напади во радовишките Бучим и Тополница, полицијата најави пријави

564

На 14.02.2024 во 15.00 часот во Полициската станица Радовиш, У.С.(29) од село Бучим, радовишко, пријавил дека околу 14.00 часот во село Бучим бил физички нападнат од Г.Ј. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 14.02.2024 во 23.30 часот во Полициската станица Радовиш, Д.М.(56) од село Тополница, радовишко, пријавил дека околу 22.30 часот во село Тополница бил физички нападнат од О.С. од истото село. По расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.