Приведен гевгеличанец, во неговиот дом пронајдени марихуана и семки од канабис

2518

На 10.11.2023 година во 11.00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода Т.К.(35) од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана и семки од канабис.

За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на истиот против Т.К. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.