По 4 години пауза Гонце се враќа на пеењето, со Кико, Болеро и Фазли на турнеја во Австралија и најавија одлични концерти

2257

Гонце Петкова по четири години пауза, период во кој стана мајка и се посвети на мајчинството се врати на пеењето. Таа деновиве со Христијан Божинов и групата Болеро заминаа на едномесечна турнеја во Австралија каде за престојните празници ќе ги забавуваат нашинците на овој континент. Според програмата тие веќе во петок ќе имаат концерт во Њукасел а веќе во сабота во Рокдал а веќе следниот викенд во Волонгонг и Камбера.

Инаку Гонце се омажи за кикбоксерот Игор Петков кој викендов ќе формира клуб  ,,Петков’’ со лични треннизи по кик фит или кардио кик бокс а плод на нивната љубов се три мали принцези.

,, Последната турнеја но и снимање на матријали ги имав во 2015. Од тогаш станав мајка и се посветив на трите наши принцези. Ветуваме одлични концерти со многу македонска музика на турнејата во Австралија,, ни изјави Гонце

Инаку во Австралија Кико со Болеро, Гонце и Фазли ќе оддржат вкупно осум концерти а за Нова Година ќе бидат во Гранд Нерет во Мелбурн. Концертната турнеја во Австралија е во организација на Влатко Јовески и Република  Entertainment

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.