По седми пат ќе се одржи манифестацијата „Убави сме, свои сме”

186

Утревечер во НУЦК ” Антон Панов ” во Струмица, со почеток во 19:00 часот, по седми пат ќе биде одржана манифестацијата „Убави сме, свои сме”.

Во организација на Здружението за поддршка и помош на лица со даунов синдром „Вера”  и оваа година како и изминатите ќе биде организирана модна ревија на која ќе учествуваат 26 деца со попреченост од сите градови од нашата земја, кои ќе бидат придружувани од личности од јавниот живот.

Манифестацијата ќе ја отвори градоначалникот на општина Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.