По освојување на двојната круна Струмица останува одбојкарски бастион во Македонија (фото)

1142

Струмица останува одбојкарски бастион во Македонија, откако одбојкарите на Џио ја освоија двојната круна во ова натпреварувачка 2020/2021 година. Пред неполн месец четата на Кире Ричлиев го крена КУП пехарот а вечерва и Шампионскиот со што ја продолжија својата доминација во мак одобјката во последната деценија. Ако се анализира ова сезона, Џио Струмица одигра 25 првенствени натпревари и славеше во дури 23 меча а не изгуби ниту еден меч во КУП натпреварите. На прагот на титули се и младинските погони…..

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.