По Матеничаров, ФК Беласица го ангажира и Стојанов кој ќе биде координатор на младинската школа

451

По ангажирањето на Илија Матеничаров како потпретседател на ФК Беласица, клубот објави дека во своите редови го ангажираше и Александар Стојанов кој ќе биде задолжен за координатор на младинската школа. Стојанов во изминатиот период беше шеф на стручниот штаб на Беласица. Како координатор на младите беше и во Академија Пандев

Носењето на Илија Матеничаров и Александар Стојанов доаѓа откако младинците на ФК Беласица изборија пласман во Суперлигата од идната сезона

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.