Потребни се донации за лекување на струмичанецот Стефан Таушанов

1202

Кај 32-годишниот струмичанец Стефан Таушанов е дијагностицирана хронична лимфоцитна леукемија која се шири низ неговата лимфа.

Тој се лекува во болница во Велика Британија каде му е предложен нов, напреден, но скап метод на лекување. За таа цел секоја парична помош му е добредојдена.

Донации во вид на парични средства може да се уплаќаат на Go fund me.

,,Бараме Ваша поддршка и љубезност да му помогнете на Стефан да го реализира лекувањето. Се надевам дека ќе ги отворете своите срца и ќе донирате,, стои во повикот за донации на платформата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.