Посакувам здравје и многу хитови, вели Сузана Гавазова која во Струмица го прослави 40 тиот роденден

2042

Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова во присуство на своите најблиски, пријатели и музички соработници, во струмичкиот ресторан Шалом го прослави својот 40 ти роденден при што  јавно ја кажа својата роденденска желба, пренесува порталот Естрада плус.  Според дадената изјава таа посакува здравје, безгрижно детство на своите ќерки но и многу хитови во 2020 тата

-Се знае која е мојата желба, што друго би си замислила ако не здравје. Пред се, посакувам здравје, да ми се здрави и живи децата, а во 2020-та година да имам повеќе хитови. Она што ме одржува сите овие години е тоа што сум сакана од сопругот, од фамилијата, од моите обожаватели. Тоа ме одржува во форма и ме прави да бидам секогаш млада”, кажала Сузе за ИН ТВ пренесува порталот Естрада Плус

Како изгледаше роденденската прослава преку фотографии и изјави, повеќе на порталот Естрада Плус

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.