Полицијата фати двајца разбојници, кои утрово ограбиле казино во Струмица

8295

Полицијата утрово фатила двајца разбојници кои ограбиле казино во Струмица. Министерството за внатрешни работи соопшти дека украдените пари им биле вратени на сопствениците.

„На 13.08.2023 во 05.35 часот од  полициски службеници од СВР Струмица лишени се од слобода Е.И.(22) од Скопје и С.А. од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека извршиле кривично дело “разбојништво”. Околу пет часот во казино  на ул.”Балканска” во Струмица Е.И., кој бил заедно со С.А., со закана со остар предмет кон вработениот одзел пари од касата“, сооопшти МВР.

Од полицијата велат дека двете лица набрзо се пронајдени и приведени, а одземените пари се вратени на сопственикот.

„Лицата се задржани во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопшти МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.