Пожар во објект на струмичката касарна, изгоре ТВ Канал Вис (фото)

1865

Два часа по полноќ од засега непознати причини избувна пожар во објект од струмичката касарна во кој се наоѓаа повеќе правни субјекти меѓу кои и регионалната ТВ Канал Вис.

Повеќе од 6 часа траеше гаснењето на пожарот одстрана на ТППЕ Струмица со повеќе возила во објектот. Во гаснењето на огнената стихија тројца пожарникари се здобија со полесни повреди

Според првичните информации целосно изгореа телевизиските студија, техничките одделенија и редакцискиот дел на Канал ВИС. Значителна штета претрпеа и останатите субјекти кои функционираа во зградата.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.