Победничко селфи откако го секнаа засилениот Вардар – нова победа на Џио Струмица

1321

Одбојкарите на ,,Џио Струмица,, забележаа победа од 3:2 во сетови во Скопје откако во еден доста изедначен натпревар го совладаа засилениот Вардар. Црвено црните со новите имиња во своите редови, дефинитивно ќе бидат фаворит во трката за освојување на титулите, но струмичките одбојкари докажаа и на туѓ терен дека во моментов се владетели на одбојката во земјава. По победата, на излегување од спортската сала во Скопје, струмичани направија победничко селфи и признаа дека Вардар е силна екипа и сериозен претендент за титулата

Викендов активни беа и женските одбојкарски прволигаши. Наковски претрпе пораз од Работнички жени со 3:0 во сетови дома, Виктори во Скопје од Работнички со идентичен резултат. Пријатно изненадување направи Македонија Макс која есенва не знаеше за победа а пролетва прокнижа три победи едно подруго. Третата беше остварена во Тетово против Бами кор со убедливи 3:0 во сетови

(Македонија Макс есента не знаеше за победа, сега не знае за пораз)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.