Пирин од Бугарија го освои турнирот посветен на Горан Панов Близнако – Џио Струмица втор

1833

Одбојкарите на Пирин од Разлог од Бугарија го освоија првиот меморијален турнир посветен на Горан Панов – Близнако што го организираше ОК Џио Струмица во спортската сала Парк. Бугарскиот состав во финалето славеа против домашните одбојкари со 3:0 во сетови додека трети на турнирот беа одбојкарите на Будуќност од Црна Гора откако во малото финале беа подобри од Борац од Бања Лука од Босна

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.