Пешак повреден на Климент Охридски во Струмица, во него удрил патничко моторно возило

851

Пешак е потешко повреден во сообраќајка што се случила вчера на улицата „Климент Охридски” во Струмица. Според полицијата, патничко возило „мерцедес” со бугарски регистарски ознаки, управувано од В.Д.(45) од село Седларци, Струмичко, удрило во пешакот С.С.(58) од Струмица.

Повредениот бил пренесен во струмичката болница каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.