Пет момчиња од Струмица повредени откако со возило управувано од малолетник излетале од патот

1457

Вчера околу 17.40 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, патничко возило „пежо“, со штипски регистарски ознаки, управувано од 16 – годишен малолетник од Струмица, излетало надвор од патот при што петте лица кои биле во возилото се повредени, информираше МВР

Во незгодата, сопатниците А.О.(20) и 13-годишен малолетник, двајцата од Струмица, се здобиле со тешки телесни повреди, додека возачот и уште двајца малолетни сопатници, на возраст од 14 и 15 години, двајцата од Струмица, се здобиле со телесни повреди.

Тие биле пренесени во Клинички центар Штип за укажување на лекарска помош.  Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.