Пет кандидати за пратеници од струмичко на листата на ВМРО ДПМНЕ за 4 ИЕ – објавени сите кандидати

727

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржа седница каде се усвоени пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за наредните парламентарни избори.

,,Ова се победнички листи и се надеваме на мнозинската поддршка од граѓаните на Република Македонија“, изјави Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Во четвртата изборна едиица каде партиципираат десетте општини од Југоистокот од струмичкиот регион се вкупно пет каднидати. Досегашната пратеничка Ели Панова се наѓа на третото место. На 11 место се наоѓа претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ Струмица Жан Дрвошанов, на 12 претседателот на Советот на Општина Ново Село д-р Петар Марков, на 15 место е претседателот на Советот на Општина Босилово Митко Андонов од Иловица а на 16 место е досегашната пратеничка Јадранка Поцкова.

ИЕ 4
1. Александар Николоски
2. Антонијо Милошоски
3. Ели Панова
4. Дејан Проданоски
5. Зоран Јованчев
6. Ангелинка Петкова
7. Петар Ристески
8. Златко Пенков
9. Моника Ристеска
10. Јулија Тушева
11. Жан Дрвошанов
12. Петар Марков
13. Билјана Кузмановска
14. Весна Ѓорѓиева
15. Митко Андонов
16. Јадранка Поцкова
17. Наталија Димитриева
18. Гоце Дединец
19. Сашо Граороски
20. Никола Златески

фото СтрумицаНет

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.