Патот Валандово – Струмица, кај Валандовско Брдо во прекин за камиони и автобуси

277

Регионалниот пат Валандово – Струмица , кај м.в. Валандовско Брдо е во прекин за камиони и автобуси, информираат од АМСМ.

Поради откачена приколка од влекач, регионалниот пат Валандово – Струмица , кај м.в. Валандовско Брдо е во прекин за ТМВ и Автобуси, се вели во извештајот на АМСМ за состојбата на патните правци во 18 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.