Пандев и Алеоти со видеа најавија нова ера и голем проект за доброто на мак фудбалот и Струмица

741

ФК Академија Пандев на својата ФБ страна објави две видеа со кои и официјално ја потврдува соработката и партнерството со ФК Брера од Италија. Во првото видео Алесандро Алеоти и Горан Пандев кажаа дека новата ера на фудбалот започнува од Струмица и дека партнерството на двата клуба тоа го ветува.

Во второто видео пак, Горан Пандев од стадионот на Брера најави дека наскоро со Алеоти ќе дојдат во Макеоднија  за како што кажа Пандев,  да го најават новиот проект за доброто на македонскиот фудбал и градот Струмица.

,, Јас сум во Милано на стадионот на ФК Брера со претседателот Алесандро Алеоти. Следете не, за некој ден се враќаме во Макеоднија и не очекува еден голем проект за доброто на македонскиот фудбал и за градот Струмица. Ќе се случуваат убави работи за нас,, рече Пандев во видео пораката

Италијанкиот клуб неодамна потпиша соработка со „пандевци“, а има потпишано договори за соработка со двата милански великани Интер и Милан.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.