Пандевци се засилија со нов напаѓач за пролетниот дел од првенството

1742

Академија Пандев денеска ги стартуваше подготовките за пролетниот дел од првенството а паралелно го промовираа и новиот напаѓач кој во вториот дел од првенството треба да ја подобри реализацијата на пандевци. Станува збор за албанскиот напаѓач Ндуе Мујеци кој досега има играно за екипите на Вентспилс, Пирин, Дунав Русе, Сабуртало, Генчлик Гучу, Хепи Валеј и Чихангир.

Како што пренесуваат медиумите станува збор за 26-годишен играч кој доаѓа од Кипар. Тој би требало да ја зголеми конкуренцијата во нападот на актуелниот освојувач на Купот а од таборот на Академијата информираат дека деновиве ќе бидат промовирани и нови имиња со кои и официјално ќе бидат потпишани договори.

Пандевци денеска во Струмица ги почнаа подготовките за пролетниот дел првенството за да останат во врвот на мак фудбалот но и повторно да излезат во фудбалска Европа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.