Пандевци во недела против Ренова по нова победа – мечот ќе се игра повторно под рефлектори

567

Екипата на Академија Пандев која во воведните три кола од прволигашкиот шампионат нема пораз, во недела на стадионот Благој Истатов во Струмица го пречекува тимот на Ренова кој исто така нема пораз. Мечот е закажан во 20 часот. Ова ќе биде дерби натпревар во 4 коло во кој избраниците на Васоски со добра игра треба да ја продолжат добрата серија на стартот на Шампионатот

Пандевци по ремито дома против Струга Трим Љум, славеше со 2:0 против Работнички а со идентичен резултат го надигра и тимот на тиквеш во Кавадарци. Мартин Мирчевски со 4 гола е најефикасен во таборот на струмичкиот прволигаш но и во првенството.

Академија Пандев е водечка со седум бодови, колку што имаат и Шкупи и Ренова. Александар Грујоски ќе биде главен судија на овој меч кој посетителтие може да го следат согласно важечките ковид протоколи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.