Ора и песни со многу гости кои вкусија печени костени, се одржа Костенијадата кај Смоларе (ФОТО)

1654

Денеска на патот кон Смоларскиот водопад се одржа традиционалната Костенијада. Голем број гости и посетители уживаа во печените костени но и во програмата што беше понудена во рамките на годинашново издание на ова манифестација. Според фотографиите објавени од првито човек на општина Ново Село Ѓорѓе Божинов, меѓу гостите беше и пораншениот претседател на Македонија Ѓорѓе Иванов, Викарниот Епископ Јаков Стобиски, градоначалниците на Василево и Босилово Славе Андонов и Ристо Манчев, пратеникот Дајанчо Ефтимов како и претставници на амбасадите на Кина и Италија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.