Започна уредувањето на кејот на Ораовичка река во Радовиш во должина од 140 метри

223

Општина Радовиш започна со уредување на кејот на Ораовичка река. Како што информираат од општината едно од приоритетните барања на жителите на Ораовица било токму уредувањето на кејот на Ораовичка река.

„Благодарение на одличната соработка со Рудникот „Бучим“, потпишувањето на Договорот за донација и спроведувањето на потребните постапки, денес фирмата-изведувач „Техника“ ги започна градежните активности околу уредувањето на самиот кеј. Оваа активност, во должина од 140 метри е всушност првата фаза од целосното уредување, почнувајќи од влезниот мост кон горниот тек на Ораовичка река“, велат од Општина Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.