ОК Џио Струмица се сели во салата Парк, утре против Вардар ќе ја сефтоса и тргнува по двојната титула

1305

Актуелниот шампион Џио Струмица од салата Партизан се сели во салата Парк. Таму ќе ги продолжи првенствените и КУП натпревари од ова сезона откако ОФМ инсистираше да се почитуваат правилнците за натпреварување и категоризацијата на салите. Избраниците на Кире Ричлиев веќе тренираат во салата Парк а ќе ја ,,сефтосат,, со Вардар утре (6.04)со почеток во 19 часот. Ова ќе биде дерби натпревар во ова коло имајки во предвид амбициите на вардаровите одбојкари за повисок пласман и подобра стартна позиција во плеј офот.

ОК Џио пак со победа во утрешниот меч, повеќе од сигурно е дека во плеј офот ќе го избегне тимот на Шутова од Кичево против кого во среда на 10 април во Парк ќе го одиграат првиот полуфинален Куп натпревар

Утре (6.04) одбојкарките на Виктори Волеј во салата Партизан со почеток во 17 часот го пречекуваат тимот на Работнички Скопје.  Само со победа струмичанки ке можат да се надеваат на четвртото место и пласман во завршницата од првентвотот каде повеќе од сигурни се Наковски волеј

Во 18 часот активни ќе бидат и одбојкарките на Македонија Макс кои во салата на ООУ Видое Подгорец ќе го одиграт мечот со Бами кор од Тетово во кои се фаворитки по победата над овој состав и во Тетово

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.