ОК Џио Струмица на 11 и 12 октомври организира силен меѓународен турнир во чест на Горан Панов – близнако

2145

Во организација на ОК ,,Џио Струмица” на 11 и 12 октомври во спортската сала Парк ќе одржи силен меѓународен  турнир во чест на прерано починатиот колега, пријател и другар  Горан Панов кој остави силен белег на струмичката одбојкарска сцена како играч на ОК Македонија како во младинските категории така и во сениорска конкуренција.

На меморијалниот  турнир освен домаќинот ,,Џио Струмица” учество ќе земат и екипите на Будучност од Подгорица – Црна Гора, Пирин Разлог од Бугарија и Борец од Бања Лука Босна и Херцеговина. Распоредот на натпреварите дополнително ќе биде соопштен.

Џио Струмица минатата недела го организираше и Балканскиот клупски куп на кој победи турскиот состав Токат а трети беа одбојкарите на косовскиот Приштина Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.