Околу 2000 танчери утре во сала „Парк“ во Струмица ќе се престават во повеќе танцови категории

464

Во организација на One Way Dance Studio Струмица утре 12-ти Мај во спортската сала Парк во Струмица ќе се случува „Artist Hub Dance Competition“, на кој учество ќе земаат околу 2000 танчери од Македонија, Србија, Црна Гора, Бугарија и Грција.

Регуларниот дел на натпреварот започнува од 08:30ч. наутро и трае до 21:00ч. а од 21:30ч. ни започнува Гала Вечерта, каде што најдобрите 15 перформанси од целиот ден ќе се натпреваруваат за парични награди.

,, Ќе има многу перформанси бидејки е мултидисциплинарен натпревар како што се балет, латино, хип хоп и сите ќе играат во текот на утрешниот ден, кажаа организаторите

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.