Од вечерва на полноќ поскапува дизелот, цената на бензините останува иста

892

Ново поскапување на дизелот почнува од ноќеска на полноќ. Малопродажната цена на дизелот ќе се зголеми за 2,5 денари и од утре ќе изнесува 104,5 денари.Цените на бензините остануваат исти, односно Еуросупер 98 ќе се продава по 112 денари за литар, а Еуросупер 95 за 110 денари по литар.

Иста останува и цената на мазутот 55,5 денари, додека цената на екстра лесното масло се зголемува за 3 денари и ќе изнесува 102,5 денари по литар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.