Од вечерва на полноќ ново поскапување на горивата – дизелот со троцифрена цена

1181

Од вечерва на полноќ ќе има нови цени на горивата, соопшти Регулаторна која денеска заседаваше и донесе одлука зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,30% во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно одлуката од 03.06.2022 година

Според новата одлука  горивата од полноќ ќе се продаваат по цена од: Еуросупер БС-95 – 110 денари, Еуросупер БС-98 – 112 денари, Еуродизел БС Д-Е V – 102 денари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.