Одложената „Италијанска вечер со Павле Камилоски“ ќе се одржи на 30 август

476

Претходно одложената „Италијанска вечер со Павле Камилоски“ како дел од програмата на Струмица Опен Фестивалот ќе се одржи на 30 август (среда), 20.00 часот во Малиот градски парк.

Фестивалската магија ја завршуваме во препознатлив италијански шарм.
Да ги почувствуваме афтентичните вкусови и да уживаме во италијанска музика и поезија Италијанска вечер со Павле Камилоски на отворена сцена во малиот градски парк

Настанот е во организација на Здружението за промоција на италијански јазик и култура Quo Vadis Ad Astra а во соработка со Ambasciata d’Italia in Skopje.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.