Обид за силување во гевгелиско Негорци, насилникот од велешко Мелница фатен и лишен од слобода

8677

Денеска во периодот помегу 14,00 и 14,30 часот, во семејна куќа во гевгелиското населено место Негорци, врз Ј.Т од страна на непознат сторител било извршено кривично дело “Обид за силување” предвидено во член 186 од Кривичниот закон, информираше доцна попладнево струмичката полиција.

,,По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности со координирање на сите служби на теренот, при  што по еден час пронајден е сторителот и лишен од слобода. Станува збор за лицето И.Н од населеното место  Мелница велешко,, стои во известувањето од СВР Струмица

Лицето И.Н. од велешко Мелница е задржано во просториите на ОВР Гевгелија и во координација со ОJO ќе следи понатамошно постапување по пријавениот настан.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.