Неколку стана изгореа во стамбена зграда во Гевгелија, повредени нема но пожарот предизвика огромна штета

2267

Претпладнево околу 11 часот во стамбена зграда на улицата ,, Ристо Чавдаров,, во Гевгелија избувна пожар во последниот кат од зградата при што првично како што пренесуваат медиумите шест стана се целосно изгорени. Во големиот пожар нема повредени бидејки сите станари навремено биле евакуирани

Во гаснењето на пожарот кој брзо се ширел заради ветрот што дувал, учествувале екипи од ТППЕ Гевгелија но и од Валандово. Засега не се знаат причините за пожарот во Гевгелија. На социјалните мрежи се објавија фотографии и видеа од пожарот кој предизвика огромна матријална штета

Од МВР потврдија дека претпладнево избувнал пожар во поткровје од стамбена зграда во Гевгелија но повеќе информации најавија по увидот.

фото – www.tvnova12.mk и ФБ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.