Најмладите од Струмица ја најавија веста за Христовото раѓање ! (фото)

631

Најмладите од Струмица со Бадникова поворка и  концерт со Божиќни песни каланди ја најавија веста за Христовото раѓање. Детскиот хор со ученици од школото за веронаука ,,Св Кирил и Методиј’’ кое егзистира во рамки на струмичката епархија по празничната литија прво ја посетија општина Струмица а потоа се упатија на плоштадот каде со песни го најавија големиот христијански празник. Концертот го следеа голем број струмичани а меѓу пристуните викарниот епископ Стобиски владиката Јаков и градоначалникот Костадин Костадинов но и советници при Советот на општина Струмица.

фото Showtime

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.