Наместо бол се одбирам себе, пее Јанева во новиот сингл за кој влезе во ладните води на Преспа

2488

Поп пејачката Александра Јанева од Струмица го промовираше својот нов сингл  со видео запис насловен како ,,Се одбирам себе’’ снимен во Отешево и водите на Преспанското езеро. Станува збор за балада со силна емотивна љубовна приказна во која Јанева повторно ги истакнува своите вокални способности а во спотот се појавува со манекенот Андреј Пајмакоски

,, Само сомнежи, само отрови во нас. Празни погледи, души студени ко мраз. Земи сè, спакувај ги спомените. Те сакав до бол, но наместо бол се одбирам себе.’’ се рефренските стихови  на Јанева која ова 2019 година го исфрла третиот сингл по ред откако ги објави песните ,,Срце отвори’’ и ,,Одговор’’

Александра Јанева заедно со Тино Стојановски се автори на музиката , текстописец е Јана Бурче а продукцијата на ,,Се одбирам себе’’ е на Иле Спасев . Видео спотот е снимен во разрушениот хотел ,,Европа,, во Отешево и Преспанското езеро  од страна Pinestel. Во спотот се појавува Јанева заедно со моделот на ,,In models’’ Пајмакоски како љубовна двојка која се расправа и разделува. Стилист на Јанева е Милена Танаскоска.

,,Се гордееме се тебе’’ ,,Најдобра’’ ,, Супер текст, одлична песна’’ се дел од првите коментари на социјалните мрежи за новиот сингл на Јанева која ќе биде дел од евровизискиот тим во Израел

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.